Het gaat om vier verschillende gerechten met lokale en gezonde producten van ondernemers uit het Westland. De gerechten werden enthousiast ontvangen door veel medewerkers. Het goede nieuws is dat de actie wordt verlengd tot het einde van dit jaar. Medewerkers kunnen op dinsdag en donderdag blijven genieten van lekkere en gezonde opties in het bedrijfsrestaurant, met nieuwe gerechten die passen bij het seizoen en de wensen van onze collega’s.
Lokaal geproduceerde voeding
Met het Westlandsprakkie zetten we een volgende stap naar een toekomst waarin duurzaam geproduceerde maaltijden normaal zijn binnen ons eigen bedrijfsrestaurant. Door te kiezen voor lokaal geproduceerd eten verkleinen we bovendien onze impact op het milieu. De actie werd ook mogelijk gemaakt door sponsoring van de Westlandse onderneming Schenkeveld en de coöperatie Growers United. Dankzij deze samenwerking kunnen we de maaltijden tegen de aantrekkelijke prijs van €3,50 blijven aanbieden, een belangrijk uitgangspunt om lekkere en gezonde keuzes toegankelijk te maken voor iedereen.
Samenwerking in de keten
Het idee voor het Westlandsprakkie is ontstaan door samenwerking met diverse organisaties en initiatieven. Zo bracht deelname aan het Nieuwe Lunch Cultuur-programma waardevolle kennis bij de ontwikkeling van de actie. Schenkeveld en Growers United sponsorden voor deze eerste actie, die 8 weken duurde, maar liefst 62 kilo aubergines, 50 kilo paprika’s, 67 kilo tomaten en 92 komkommers. Caring Chefs leverde de vier nieuwe recepten aan, die samen met de receptontwikkelaars van onze bedrijfscateraar Vermaat werden doorontwikkeld. Het keukenteam kon hier vervolgens direct mee aan de slag. De samenwerking met deze partijen laat zien hoe waardevol regionale partnerschappen zijn voor het toegankelijk maken van lekkere, gezonde en duurzame voeding.