Stoppen met roken? Meld je dan aan voor de groepsbijeenkomsten van Sinefuma

17 maart 2025

Denk jij of iemand in je omgeving eraan om te stoppen met roken? Meld je dan aan voor de groepsbijeenkomsten van Sinefuma, een organisatie die mensen helpt die willen stoppen met roken. Op 10 april start er weer een reeks van meerdere bijeenkomsten, in ons ziekenhuis in Delft. Op deze pagina vind je meer informatie en kun je je aanmelden.

De meeste zorgverzekeraars vergoeden de bijeenkomsten vanuit de basisverzekering. Twijfel je nog of je de groepstraining wil volgen? Lees dan onderstaand interview met Elly Richel, die gestopt is met roken met behulp van de bijeenkomsten van Sinefuma.

Hoe bent u terechtgekomen bij Sinefuma?
“Mijn dochter werkt bij Reinier de Graaf en heeft mij verteld dat ik een cursus/training kon gaan doen om te stoppen met roken.”

Hoe lang heeft u gerookt?
“Ik rook al vanaf mijn twaalfde jaar en ben alleen gestopt toen ik zwanger was van mijn kinderen.”

Wat was de reden om te stoppen met roken?
“Ik wilde al heel lang stoppen, maar omdat ik een schildklierafwijking heb en dus aanleg heb om dik te worden, heeft het een tijd geduurd voor ik zover was. In mijn omgeving rookt niemand meer en alleen roken is erg ongezellig.Daarnaast stink je de hele dag, moet je drie keer per jaar naar de mondhygiëniste, gaat je huid er vreselijk uitzien en ben je veel sneller moe bij inspanning.Het is bovendien heel erg duur geworden.”

U bent succesvol gestopt via de groepstraining van Sinefuma, wat is het belangrijkste dat u heeft geleerd?
Ik ben mij heel erg bewust geworden van mijn rookgedrag. En kwam tot de ontdekking dat van de 20 sigaretten die ik per dag rookte, er maar 2 lekker waren. De eerste ochtendsigaret en de sigaret na het avondeten.Ik ben mij ook gaan realiseren dat roken als je stress hebt de stress echt niet minder maakt. Na de sigaret is de stress gewoon nog aanwezig. Sterker nog, roken op zich geeft eigenlijk alleen maar stress ‘Nog even snel een peukie’ en ‘Oh ik kan de komende 3 uur niet roken omdat ik in vergadering zit dus dan rook ik er nu maar even twee’. Echt vreselijk als ik er nu weer over nadenk.”

Wat is de toevoegende waarde van een groepstraining boven een individuele training?
“De toegevoegde waarde is heel groot. Je hoort de verhalen van anderen en merkt dat je echt niet de enige bent die het moeilijk vindt. Je kan elkaar steunen. De training van Sinefuma is heel goed opgebouwd. Je krijgt een rookmaatje waar je iedere dag contact mee hebt om te vragen hoe het gaat. De uitleg zet je echt aan het denken. De belofte aan het einde van een training blijft je ook bij. Kortom: Een goede training en het is mij gelukt!!”