Onze artsen en verpleegkundig specialisten van de polikliniek MDL hebben veel kennis en veel ervaring met IBD (chronische darmontstekingen) en leverziekten. Wij behandelen veel verschillende aandoeningen. Bijvoorbeeld maag- of darmkanker, ontstekingen door een virus en galstenen. Om je de zorg te bieden die je nodig hebt, werken wij ook samen met andere afdelingen van ons ziekenhuis. Bijvoorbeeld het Oncologisch centrum en de polikliniek GE-chirurgie.
Speciale poliklinieken
Voor een aantal onderzoeken of aandoeningen zijn er speciale spreekuren of poliklinieken.
Zorgen voor morgen
Op de afdeling MDL werken wij elke dag aan wetenschappelijk onderzoek. Zo verbeteren we voortdurend onze behandeltechnieken, blijven we ons ontwikkelen en kunnen we zorg bieden van hoge kwaliteit.

Behandelingen en onderzoek
Tijdens je eerste afspraak bespreken we je klachten. Samen met jou bekijken we welke onderzoeken of behandelingen nodig zijn. Als dat mogelijk is, doen we al onderzoek tijdens je eerste afspraak.
Daarom Maag-, darm- en leverziekten (MDL) bij Reinier de Graaf
Op de afdeling MDL bieden onze specialisten zorg aan mensen met aandoeningen aan het maagdarmkanaal. Dit zijn de slokdarm, maag, darm, galwegen, lever en alvleesklier.
Ziekten die wij veel zien zijn de ziekte van Crohn of colitis ulcerosa, kanker, ontstekingsziekten van de lever (Hepatitis B en C) en galwegproblemen (zoals galstenen). Voor onderzoek en de behandeling van deze ziekten kom je naar de polikliniek MDL of de afdeling Endoscopie. Hier werken we nauw samen met specialisten van andere afdelingen.
Onze MDL-specialisten voeren elk jaar ruim 9000 kijkonderzoeken uit (endoscopieën). Met deze techniek kunnen we ziekten opsporen en de juiste behandeling kiezen en vaak direct behandelen. Als je hebt meegedaan aan het bevolkingsonderzoek naar darmkanker, hoop je natuurlijk op een goede testuitslag. Als er toch meer onderzoek nodig is, dan staan wij voor je klaar met de beste zorg.
Door een samenwerking tussen de afdeling chirurgie en geriatrie kunnen oudere patiënten die een darmkankeroperatie krijgen, meedoen aan een speciaal programma. Dit programma, dat in het Reinier de Graaf is ontwikkeld, heet de BEBOP-studie.
Contact
De polikliniek MDL is op werkdagen bereikbaar van 8.30 tot 15.00 uur via 015 – 260 32 00.
Tussen 12.15 en 13.00 uur is de afdeling niet bereikbaar in verband met pauze.
De polikliniek Endoscopie is op werkdagen bereikbaar van 8.30 tot 16.30 uur via 015 – 260 4005.
Polikliniek: Delft, 1e verdieping, gang F
Endoscopie: Delft, 4e verdieping, gang F
Verpleegafdeling: Delft, 4e verdieping, gang J
Onze thema's
In Reinier de Graaf hebben wij altijd bijzondere aandacht voor ouderen, moeders en kinderen en patiënten met kanker. Op deze thema’s zoeken we steeds naar nieuwe mogelijkheden in zorg en behandeling.